Vegan Deri

Dünya genelinde yılda yüzbinlerce hayvan derisi için öldürülmektedir. Hem eti hem derisinden yararlanılan hayvanlar dışında sadece derisi için yok edilen zebra, bizon, kanguru, fil, timsah, devekuşu, yılan, tavşan, kertenkele gibi bir çok canlı türü bulunmaktadır.

 Bunlardan biri olan timsahların yaşam hikayesinden biraz bahsedelim;

Doğada ve koruma altında bulunan cinslerinin dışında büyük bir bölümü timsah tarlalarında ''lüks" üretiminin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için yetiştirilmektedir. Ortalama 60 yaşına kadar yaşayabilen bir timsah 2 yaşına gelmeden sadece derisi için öldürülmektedir.  Daha bebek sayılabilecek dönemde yok edilen bu canlılar kemer ,çanta, ayakkabı,  cüzdan, bileklik, vb. ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Dyeru şirketinin üzerinde titizlikle durduğu hayvan hakları gereği, hayvanların derileri için öldürülmesine, esaret altında tutulmasına, kötü muameleye maruz kalmasına şiddetle karşı çıkmaktadır.

Firmamız hiç bir ürününde hayvan derisi kullanmamakta, tüm sağlık testlerinden geçmiş, geri dönüştürülebilir, yüksek kaliteli vegan deri kullanarak yılda binlerce hayvanın hayatını kurtarmaya katkı sağlamayı amaçlamaktadır.